Květy kanadských borůvek jsou samosprašné a zároveň částečně cizosprašné, proto je vhodné koupit najednou více druhů, které se navzájem opylují, a tím se zvětší plody a celkově naše úroda. V prvé řadě bychom jim měli připravit půdu, protože na našich zahradách se vhodná půda pro pěstování těchto borůvek nenachází. Je vhodné přidat hrabanku, písek nebo rašelinu a zvýšit tím kyselost půdy. Půda by měla být propustná, protože borůvky mají jemné a mělké kořeny.
Proto je také sázíme mělce, téměř na povrchu zeminy. Je dobré ji zahrnout několika centimetry štěpků, protože nesnáší okopávání. Plevel jenom vytrháváme.
Měli bychom je vysadit na slunné místo s dostatkem vláhy. Čím více vody dostane, tím více slunce vydrží. Přemokření však nesnáší. Ideální k zalévání je dešťová voda. Tvrdá voda, která obsahuje vápník, není vhodná.
Keře kanadské borůvky dorůstají 1,5 až 2 metrů, do šířky kolem 2 metrů. Jsou vytrvalé, můžeme je mít i několik desítek let. Plody dozrávají v červenci až v srpnu. Pokud budeme dodržovat zásady pěstování, můžeme otrhat z každého keře i dvě kila borůvek. Když začnou borůvky dozrávat, musíme je chránit před ptáky sítí, jinak bychom z úrody nic neměli. V kuchyni je používáme jako lesní borůvky, protože mají stejnou chuť.
Některé druhy kanadské borůvky se dají pěstovat také v přenosných nádobách. Musíme se však věnovat její pravidelné zálivce, aby její plody nebyly scvrklé. Hlínu udržujeme vlhkou, ale v misce nesmí trvale zůstávat voda. Musíme také pravidelně přihnojovat a seřezávat.
Keříky nám zkrášlují zahradu, když začnou kvést bílými květy, plodit modrými plody i na podzim, kdy se jejich listy zbarví do červena. V zimě má dobrou odolnost vůči mrazům až do -30°C.
Borůvky jsou velmi zdravé, mají protirakovinné účinky, zvyšují obranyschopnost a jsou velmi přínosné pro náš zrak.